reSTART – pomoc przedsiębiorcom w ponownym starcie

Jesteś przedsiębiorcą lub przedsiębiorczynią? W przeszłości zamknąłeś/aś firmę, a dzisiaj wracasz do gry?

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet stworzyła dla Ciebie i Twoich pracowników program, w ramach którego otrzymasz kompendium nowoczesnej wiedzy niezbędnej do rozwoju przedsiębiorstwa. Zdobędziesz umiejętności pomocne w prowadzeniu zespołu, a dzięki analizie kompetencji Twoich i Twojej firmy, otrzymasz spersonalizowany plan działania i dedykowanych szkoleń.

„restart” to program, w ramach którego otrzymasz kompendium nowoczesnej wiedzy niezbędnej do rozwoju przedsiębiorstwa. Zdobędziesz umiejętności pomocne w prowadzeniu zespołu, a dzięki przeprowadzeniu przez nas analizy kompetencji Twoich i Twojej firmy, otrzymasz spersonalizowany plan działania i dedykowanych szkoleń. Networking wśród przedsiębiorców i przedsiębiorczyń pozwoli Ci pozyskać nowe kontakty oraz uzyskać wsparcie w biznesowym rozwoju.

Celem programu jest wzrost dobrze zarządzanych i adaptujących się do rzeczywistości firm na terenie całej Polski! To dlatego Sieć Przedsiębiorczych Kobiet stworzyła program reSTART – chcąc pomagać przedsiębiorcom w ponownym starcie. Program ,,reSTART zmiany, które budują’’ to program, w którym porażka przestaje być tabu, a staje się doświadczeniem, które mogą przyczynić się do poprawy funkcjonowania w obecnych i przyszłych przedsięwzięciach.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Do projektu zapraszamy kobiety i mężczyzn posiadających własną firmę lub ich pracowników którzy:

Posiadają siedzibę na terenie Polski,
Spełniają warunki umożliwiające otrzymanie przez nich pomocy de minimis lub pomocy publicznej
W przeciągu 24 m-cy przed przystąpieniem do projektu zamknęły działalność gospodarczą / zlikwidowały spółkę prawa handlowego i jednocześnie:
- W przeciągu 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu otworzyli działalność gospodarczą.

W projekcie może wziąć udział przedsiębiorca lub pracownik firmy. Udział w projekcie trwa 8 miesięcy. W programie weźmie udział 108 kobiet i 72 mężczyzn.

WAŻNE! Rekrutacja do projektu jest ciągła i trwa do 2023 roku.

 

Udział w programie trwa 8 miesięcy i składa się z dwóch etapów w których w ramach pomocy de minimis otrzymasz:

I Etap

Osobista analizę luk kompetencyjnych i przyczyn niepowodzenia wraz z Raportem Rozwoju. Zbadane zostaną Twoje mocne i słabe strony, przekonania i kompetencje, aby ustalić spersonalizowany plan działania i dedykowanych szkoleń.

Praca grupowa oraz indywidualna. Dodatkowo otrzymasz 14 godzin mentoringu.

Szkolenie oraz mentoring będzie prowadzone przez doświadczonych trenerów biznesowych z zakresu wspierania przedsiębiorców w sytuacjach kryzysowych.

Czas trwania:

2 dni po 8 godzin - weekend,

14 godzin mentoringu indywidualnego.

II Etap

Dedykowane szkolenia z zakresu finansów, prawa, zarządzania, marketingu, kompetencji miękkich. Szkolenia i tematyka dobrane będą odpowiednio do potrzeb przedsiębiorców na podstawie wniosków wypracowanych w czasie etapu pierwszego. 

Czas trwania:

8 dni po 8 godzin - 4 weekendy, 14 godzin mentoringu.

Wyjątkową wartością tej części szkolenia jest 14 godzin mentoringu indywidualnego z doświadczonym mentorem, który będzie towarzyszył przedsiębiorcy w całym procesie.

Obydwa etapy będą rozłożone równomiernie na okres 8 miesięcy i będą odbywały się w formie hybrydowej, połowa spotkań na żywo i połowa online.

Dodatkowa wartość to:

Dostęp do wszystkich programów i wydarzeń Sieci Przedsiębiorczych Kobiet,

Networking.

Szczegółowe informacje: www

Koordynatorka ds. rekrutacji:
Agnieszka Tomaszewska
e-mail: a.tomaszewska@fundacjakobiet.org