OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE NA PARTNERA DO WSPÓLNEGO PRZYGOTOWANIA I REALIZACJI PROJEKTU

 

 

 

INFORMACJA O WYBORZE PARTNERA DO WSPÓLNEGO PRZYGOTOWANIA I REALIZACJI PROJEKTU

 

Śląski Inkubator Przedsiębiorczości sp. z o.o. informuje, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego naboru na wyłonienie Partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach działania FESL.10.24 Zwiększenie poziomu aktywności społeczności uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji wskazanego w Programie Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027,  jako Partner Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości sp. z o.o. został wybrany następujący podmiot:

Stowarzyszenie  TuRuda

ul. Miłosza 8

40-700 Ruda Śląska

 

Uzasadnienie wyboru

W przewidywanym terminie wpłynęła 1 oferta. Oferta Stowarzyszenia TuRuda spełniła wszystkie warunki formalne i merytoryczne, wobec czego Komisja ds. oceny ofert rekomendowała ją do wybrania w naborze.

 

 

OGŁOSZENIE O  OTWARTYM NABORZE NA PARTNERA DO WSPÓLNEGO PRZYGOTOWANIA I REALIZACJI PROJEKTU z dnia 09.08.2023 r.

Śląski Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.  ogłasza otwarty nabór dla podmiotów spoza sektora finansów publicznych na wspólne przygotowanie i realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Nabór przeprowadzany jest w trybie określonym w art. 39 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz.U. 2022 poz. 1079).
 

I. Cel partnerstwa
Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie wniosku projektowego w ramach Działania FESL.10.24 Zwiększenie poziomu aktywności społeczności uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji i realizacja przez każdego z Partnerów części zadań służących osiągnięciu celów konkursu tj. Umożliwienie regionom i ludności łagodzenia wpływających na społeczeństwo, zatrudnienie, gospodarkę i środowisko skutków transformacji w kierunku osiągnięcia celów Unii na rok 2030 w dziedzinie energii i klimatu oraz w kierunku neutralnej dla klimatu gospodarki Unii do roku 2050 w oparciu o porozumienie paryskie.
Opis działania: Przeprowadzenie procesu transformacji w sposób skuteczny i sprawiedliwy wymaga objęcia wsparciem całych społeczności lokalnych dotkniętych zmianami tj. osób zamieszkujących, uczących się lub pracujących na obszarze jednego z 7 podregionów województwa śląskiego określonych w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji (TPST).
 

II. Zakres tematyczny projektu
Typ 1. Działania na rzecz mieszkańców i obszarów uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji. Zakres merytoryczny obejmować będzie m.in:

Programy, działania i inicjatywy lokalne (oddolne) służące poprawie jakości życia, rozwojowi aktywności społecznej i akceptacji dla procesu transformacji i zmiany klimatycznej z wykorzystaniem potencjału lokalnego;

  1. rozwiązywanie problemów społecznych na danym obszarze, wsparcie grup najbardziej dotkniętych transformacją;
  2. zachowanie tożsamości lokalnej i regionalnej oraz więzi z historią i dziedzictwem przemysłowym, w tym zachowanie tożsamości społeczności górniczych i zadbanie o ciągłość minionych i przyszłych społeczności ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich materialne i niematerialne dziedzictwo górnicze, w tym kulturę;
  3. znimację mieszkańców danego obszaru w procesie zmiany społecznej, gospodarczej i środowiskowej;
  4. kreowanie, promocja miejsc, przestrzeni produktów lokalnych czy wydarzeń określających tożsamości lokalne/regionalne;
  5. tworzenie miejsc spotkań służących integracji mieszkańców danego obszaru np. kluby osiedlowe, miejsca spotkań seniorów, młodzieży;
  6. promowanie zdrowego trybu życia, w tym działania o charakterze sportowym, rekreacyjnym, krajoznawczym (uzupełniająco, w powiązaniu z pozostałymi formami wsparcia);
  7. przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu, działania edukacyjne i świadomościowe z zakresu zielonej gospodarki, ekologii;
  8. działania na rzecz zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w proces transformacji regionu ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet (działania na rzecz włączenia kobiet w transformację regionu, wsparcie i promocja roli kobiet w procesie transformacji, działania poświęcone budowaniu potencjału kobiet jako lokalnych liderek, działaczek i animatorek);
  9. wzmocnienie potencjału podmiotów III sektora działających na obszarze i na rzecz transformacji poprzez: podnoszenie kwalifikacji i kompetencji członków organizacji, wolontariuszy i obywateli pracujących na rzecz NGO, wsparcie rozwoju instytucjonalnego, działania świadomościowe i promocja idei społeczeństwa obywatelskiego w środowisku lokalnym (uzupełniająco, w powiązaniu z pozostałymi formami wsparcia).
     

III. Wymagania wobec Partnera.

  1. Posiadać status organizacji pozarządowej oraz posiadać siedzibę na terenie podregionu katowickiego, na którym ma być realizowany projekt finansowany ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
  2. Zgodność profilu działania potencjalnego Partnera z obszarami interwencji projektu wskazanymi w punkcie II oraz celami partnerstwa.
  3. Przedstawienie opisu koncepcji udziału potencjalnego Partnera w projekcie.
  4. Doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów/inicjatyw o podobnym charakterze.
  5. Uczestnictwo w realizacji projektu na każdym jego etapie, co oznacza również wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu oraz zarządzanie projektem, przy czym Partner może uczestniczyć w realizacji tylko części zadań w projekcie.
  6. Wniesienie do projektu zasobów ludzkich (w tym potencjału kadrowego zaangażowanego w realizację projektu), organizacyjnych, technicznych lub finansowych.
  7. Znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na prawidłowe wykonanie zadań w projekcie.

Uwaga: ostateczny zakres działań partnera zostanie ustalony podczas wspólnego przygotowania projektu.
 

IV. Kryteria wyboru

  1. Kryteria formalne:
    1.1. Oferta została złożona we wskazanym terminie.
    1.2. Profil działalności potencjalnego Partnera jest zgodny z celami partnerstwa.
    1.3. Wniesione do projektu zasoby ludzkie (w tym potencjał kadrowy zaangażowany w realizację projektu), organizacyjne, techniczne lub finansowe, pozwalające na prawidłowe wykonanie zadań w projekcie
    1.4. Wraz z ofertą złożono wszystkie wymagane dokumenty.
    1.5. Oferta jest podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu.
  2. Kryteria merytoryczne:
    2.1. Potencjał kadrowy, organizacyjny, techniczny lub finansowy – oferowany wkład Partnera w realizację projektu – max. 50 pkt.
    Ocenie podlegać będą:
    - zasoby ludzkie – potencjał kadrowy wraz z opisem ich kwalifikacji i doświadczenia oraz z podaniem ról/zadań w projekcie: – max 40 pkt.
  • za wykazanie min. 1 osoby, która posiada doświadczenie w realizacji działań na rzecz społeczności lokalnej– 10 pkt
  • za wykazanie min. 2 osób, które posiadają doświadczenie w realizacji działań na rzecz społeczności lokalnej – 20 pkt
  • za wykazanie min. 1 osoby, która posiadają doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z EFS – 10 pkt

- potencjał organizacyjny, techniczny i zasoby materialne oceniane pod kątem realizacji przedmiotowego projektu/ -ów – max 10 pkt:

  • wykazanie posiadania biura/siedziby wraz z niezbędnym sprzętem biurowym – 10 pkt.

2.2. Doświadczenie w opracowywaniu i realizacji projektów/zadań o podobnym charakterze i realizacji projektów partnerskich – max 10 pkt.:

  • doświadczenie w opracowywaniu i realizacji projektów/inicjatyw o podobnym charakterze – max 5 pkt.
  • doświadczenie w realizacji projektów partnerskich – max 5 pkt.

2.3. Koncepcja udziału Partnera w projekcie – zaangażowanie Partnera w realizację projektu wraz z przedstawieniem propozycji podziału zadań – max. 40 pkt.
Partnerem zostanie wybrany podmiot spełniający wszystkie wymagania formalne oraz uzyska największą liczbę punktów w trakcie oceny kryteriów merytorycznych.
 

V. Wymagane dokumenty:

  1. Oferta złożona na Formularzu Oferty podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentowania podmiotu – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.
  2. Aktualny statut/regulamin podmiotu – o ile dotyczy.
  3. Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za ostatni zamknięty rok zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 z późn. zm.) lub uproszczone sprawozdanie finansowe – uproszczony bilans oraz rachunek zysków i strat (jeśli dotyczy).
  4. Pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno – prywatnych, ani wobec innych podmiotów – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.
  5. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na podstawie:
    art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1634, z późn. zm.);
    art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. 2021 poz. 1745);
    art. 9 ust 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz.U. 2023 poz. 659);
    – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.
  6. Pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku, gdy czynności w tym np. podpisywanie umów oświadczeń, będą składały osoby inne niż uprawnione do reprezentacji zgodnie z Krajowym Rejestrem Sądowym lub innym rejestrem)
  7. Dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganego potencjału kadrowego – CV personelu.
  8. Oświadczenie o zapoznaniu się z Ogłoszeniem o naborze i o braku uwag do niniejszego Ogłoszenia – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.
  9. Oświadczenie o przystąpieniu do wspólnej pracy przy konstruowaniu wniosku o dofinansowanie projektu w wymiarze niezbędnym do przygotowania wniosku aplikacyjnego – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.
  10. Inne, niż ww. dokumenty mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty ( np. rekomendacje).

 

VI. Termin, miejsce i sposób składania ofert

  1. Ofertę wraz z załącznikami należy przedstawić w języku polskim w formie pisemnej lub formie dokumentu elektronicznego (tj. oferta wraz z wymaganymi załącznikami) podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego
  2. Oferta powinna zawierać wszystkie informacje zgodnie z wymaganiami ogłaszającego wobec partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
  3. Oferta oraz inne załączniki (wskazane w punkcie V) muszą być podpisane przez osobę lub osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu podmiotu składającego ofertę.
  4. Oferta, która nie spełnia wymagań formalnych lub oferta, do której nie dołączono wszystkich wymaganych załączników podlega odrzuceniu i nie będzie rozpatrywana pod względem merytorycznym.
  5. Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć:
    a) w formie pisemnej (osobiście lub korespondencyjnie) w zamkniętej kopercie z oznaczeniem podmiotu oraz opisem „Oferta partnerstwa w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze partnera” na adres: Śląski Inkubator przedsiębiorczości sp. z o.o., ul. K. Goduli 36, 41-703 Ruda Śląska.
    b) w formie dokumentu elektronicznego (tj. oferta wraz z wymaganymi załącznikami) podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego, przesłać jako załącznik do wiadomości (np. w formacie pliku: *.pdf, *.doc, *.jpg, *.zip, *.7zip lub podobnych) na adres e-mail: info@inkubatorsl.pl , w tytule wiadomości (e-mail’a) podając: nazwę oferenta oraz informację „Oferta partnerstwa w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze partnera”.
  6. Termin składania ofert
    Ofertę należy złożyć nie później niż do dnia 31.08.2023r.
    Oferty, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
    Liczy się moment wpływu oferty do Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości sp. z o.o.
  7. Oferty złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
     

V. Pozostałe informacje.

  1. Ogłaszający zastrzega sobie prawo do:

a) Wyboru jednego Partnera do wspólnej realizacji projektów przyczyniających się do zwiększenia poziomu aktywności społeczności uczestniczących w procesie sprawiedliwej transformacji.
b) Unieważnienia naboru bez podawania przyczyny.
c) Negocjacji warunków realizacji zadania.

Wszelkie pytania związane z prowadzonym naborem należy kierować w formie pisemnej na adres: info@inkubatorsl.pl  lub telefonicznie 32 342 22 30 wew. 106.

Do pobrania: