FUNDUSZE UNIJNE NA ROZWÓJ MIKRO, MAŁYCH LUB ŚREDNICH FIRM

Jednocześnie informujemy, iż zostały ogłoszone dwa konkursy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach których można składać wnioski w określonych terminach:

· Od 9 I 2012 do 7 III 2012konkurs adresowany do branży hotelarsko – gastronomicznej. Wsparcie inwestycji bezpośrednich z zakresu budowy (w tym rozbudowy, odbudowy, nadbudowy), przebudowy i remontu bazy noclegowej wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz budowy (w tym rozbudowy, odbudowy, nadbudowy), przebudowy i remontu bazy gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem.

· Od 8 V 2012 do 9 VII 2012 konkurs adresowany do przedsiębiorstw wdrażających działania innowacyjne. Preferowane będą projekty w ramach obszarów specjalizacji technologicznych, zgodnych z listą kierunków rozwoju technologicznego województwa śląskiego do roku 2020, zdefiniowanych w „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2003 – 2013”, tj.: technologie informacyjne i telekomunikacja; biologia i biomedycyna; górnictwo, energetyka; ochrona środowiska
i zagospodarowanie przestrzenne; metalurgia i inżynieria materiałowa; przemysł maszynowy,  samochodowy i lotniczy.

Wciąż trwa konkurs dla przedsiębiorstw planujących udział w targach i wystawach międzynarodowych oraz misjach gospodarczych związanych z targami i wystawami za granicą. Zostanie zakończony w momencie wyczerpania środków.

Już dziś warto rozpocząć przygotowania!

Nasze szkolenie umożliwi przedsiębiorcom poznanie mechanizmów i procedur korzystania ze środków unijnych oraz możliwości i zasady uzyskania dofinansowania przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in.:
- jakie są możliwości i zasady pozyskiwania dotacji,
- jak wygląda procedura oceny i wyboru projektów, 
- na jakiego typu inwestycje mogą uzyskać dofinansowanie.

Temat:

Fundusze unijne na rozwój mikro, małych lub średnich firm. Jak obniżyć koszty inwestycji nawet do 60%?

Potrzeba, której szkolenie ma wyjść naprzeciw:

Województwo Śląskie jest ważnym ośrodkiem turystycznym w kraju, usytuowane jest w centrum Europy na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych. Walory środowiska przyrodniczego i kulturowego, bliskość trzech międzynarodowych lotnisk oraz atrakcyjność gospodarcza i inwestycyjna tworzą możliwość rozwoju turystyki rekreacyjno-wypoczynkowej, przemysłowej, pielgrzymkowej i biznesowej. Wykorzystanie potencjału turystycznego województwa uzależnione jest od stworzenia odpowiedniej bazy turystycznej. Ważnym elementem jest wspieranie przedsiębiorstw działających w sektorze turystyki.

W tym przypadku firma może przeprowadzić inwestycje z zakresu budowy, przebudowy i remontu bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem i wspomóc się dotacją bezzwrotną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Pozyskanie dotacji jest nie łatwą sprawą, dlatego też niniejsze szkolenie ma przedstawić poszczególne etapy przygotowania wniosku i podstawowe informacje niezbędne do jego złożenia oraz wskazać, na co należy zwrócić szczególną uwagę starając się o dotację na budowę, przebudowę i remont bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem .

Cel:

Zwiększenie kompetencji uczestnika w zakresie ubiegania się o środki unijne  na inwestycje z zakresu turystyki

Korzyści z uczestnictwa:

  • Zdobycie kompleksowej wiedzy na temat możliwości osiągnięcia przez MŚP przewagi konkurencyjnej poprzez pozyskanie wsparcia na inwestycje z zakresu budowy, przebudowy i remontu bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem
  • Zwiększenie umiejętności kreowania i rozwijania własnych pomysłów na rozwój firmy z zakresu turystyki i ich weryfikacja w kontekście funduszy unijnych
  • Wzmocnienie umiejętności z zakresu zarządzania projektem
Indywidualne doradztwo z trenerem oraz pogłębienie wiedzy na temat zagadnień merytorycznych, prezentowanych podczas szkolenia.

Termin:

Najbliższy: 03.02.2012 r.

Zajęcia trwają w godzinach od 9.00 do 14:30

Skrócony program ramowy:

Fundusze unijne na rozwój mikro, małych lub średnich firm:

1. Podstawowe informacje i zagadnienia.

2. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

3. Środki na inwestycje z zakresu budowy, przebudowy i remontu bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem.

4. Etapy przygotowania wniosku.

5. Etapy i warunki realizacji projektu - obowiązki wynikające z podpisania umowy o dotację.

6. Problemy praktyczne, najczęściej popełniane błędy. Pytania i odpowiedzi, Indywidualne konsultacje z trenerem.

Miejsce:

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Karola Goduli 36, 41-703 Ruda Śląska

Metody prowadzenia szkolenia:

- wykład

- prezentacja

- doradztwo indywidualne

Uczestnicy:

Szkolenie będzie kierowane do właścicieli mikro, małych lub średnich firm, kadry zarządzającej i innych pracowników tych przedsiębiorstw, którzy mają zamiar pozyskać środki unijne na inwestycje z zakresu budowy, przebudowy i remontu bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Ilość osób w grupie: max 20 osób

Wykładowcy:

Joanna Bialik - absolwentka Politechniki Śląskiej o specjalności Zarządzanie kadrami i komunikacja społeczna oraz kierunku Socjologia, absolwentka studiów podyplomowych Samorząd Terytorialny, jako były pracownik administracji samorządowej była odpowiedzialna za kompleksowe przygotowanie aplikacji o dofinansowanie miejskich inwestycji oraz rozliczanie projektów, w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości kieruje Działem Innowacji i Przedsiębiorczości.

Cena:

165 zł brutto

W cenę szkolenia wliczone jest:

• profesjonalnie przeprowadzone szkolenie,

• materiały szkoleniowe,

• zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu,

• konsultacje z trenerem po szkoleniu,

• poczęstunek.

Warunki uczestnictwa:

Podstawą do wzięcia udziału w szkoleniu jest przesłanie formularza zgłoszeniowego, dostępnego powyżej oraz uiszczenie opłaty przed szkoleniem, w kasie Inkubatora lub na konto: ING Bank Śląski 65 1050 1331 1000 0022 7889 9790, gdzie w tytule przelewu proszę wpisać imię, nazwisko oraz tytuł szkolenia.

Opłatę należy dokonać najpóźniej do 01.02.2012r.

• Ewentualnych rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy dokonywać wyłącznie pisemnie (faksem 032 342 22 30 wew.108 lub pocztą elektroniczną: b.miklaszewski@inkubatorrudzki.pl) najpóźniej na 3 dni robocze przed terminem jego rozpoczęcia.

• Rezygnacja w terminie późniejszym nie upoważnia Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości do zwrotu opłaty.

• Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia Zgłaszającego z zapłaty pełnej wysokości kosztów szkolenia.

• Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do ewentualnej zmiany terminu szkolenia lub jego odwołania z przyczyn losowych. W przypadku zaistnienia takiej wyjątkowej sytuacji, każdy z uczestników zostanie niezwłocznie powiadomiony telefonicznie i mailowo.

• W przypadku odwołania szkolenia z przyczyn losowych, Zgłaszający otrzyma zwrot pełnej kwoty w terminie 7 dni roboczych od daty jego odwołania.

Bliższe informacje:

Bartosz Miklaszewski,

Dyrektor Działu Szkoleń i Współpracy z Samorządami
tel.: (032) 342 22 30 w. 109
b.miklaszewski@inkubatorrudzki.pl

Alina Sabuda

Specjalista ds. Marketing i PR
tel.: (032) 342 22 30 w. 111
a.sabuda@inkubatorrudzki.pl

Podstawą do wzięcia udziału w szkoleniu jest przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty przed szkoleniem, w kasie Inkubatora lub na konto: ING Bank Śląski 65 1050 1331 1000 0022 7889 9790, gdzie w tytule przelewu proszę wpisać imię, nazwisko oraz tytuł szkolenia.

Opłatę należy dokonać najpóźniej do 01.02.2012r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY