Archiwum

Raport pt. Przegląd istniejących/działających klastrów ICT w województwie śląskim oraz analiza ich potencjału

Zachęcamy do zapoznania się z raportem opracowanym w ramach projektu Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych, w których przedstawiony został stan rozwoju klastrów w sektorze ICT w województwie śląskim. Ekspertyza dotyczy dwóch obszarów merytorycznych. Pierwszy z nich to przegląd istniejących/działających klastrów ICT w województwie śląskim, drugi dotyczy analizy potencjału klastrów w województwie śląskim.

Przypominamy o trwającym konkursie GO_GLOBAL.PL

Dofinansowanie w ramach programu GO_GLOBAL.PL przeznaczone jest na wsparcie komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych realizowanych przez innowacyjne mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające w sektorze wysokiej i średnio-wysokiej technologii. Wsparcie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju będzie mogło zostać przeznaczone na opracowanie i wstępną weryfikację strategii przejścia z rynku lokalnego na rynki światowe.

Start to Bavaria

BayStartUP, organizacja ściśle współpracująca z ponad 200 bawarskimi aniołami biznesu i inwestorami instytucjonalnymi oraz ponad 100 spółkami, oceni projekty zgłoszone do programu Start to Bavaria, zorganizowanego przez AHK Polska dla nowych innowacyjnych firm z Polski, zainteresowanych rynkiem bawarskim.

II Ogólnopolski Kongres SMART – Inteligentne Miasta

O miastach SMART rozmawiali uczestnicy i eksperci Ogólnopolskiego Kongresu SMART – Inteligentne Miasta, który odbył się 28 maja w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Partnerem wspierającym wydarzenia był Śląski Klaster ICT i Multimediów Hub Club z Rudy Śląskiej, reprezentowany przez dyrektora zarządzającego Marcina Warzochę oraz Macieja Lukasa z firmy BT Skyrise.

Innowacje rodzą się w Rudzie Śląskiej!

Wielki sukces rudzkiej firmy Coolomat. Mająca siedzibę w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości spółka wchodzi na rynek zakupów spożywczych on-line we współpracy z siecią delikatesów Alma Market oraz Merlin.pl, jednym z największych sklepów internetowych w Polsce.

Finał konkursu Smart City Challenge

Platforma zarządzająca zamkami do drzwi, inteligentny system parkowania, czy inteligentna przechowalnia do rowerów - to tylko niektóre z rozwiązań zaprezentowanych dziś przez kilkanaście zespołów, które z całego kraju przyjechały do Rudy Śląskiej na finał konkursu Smart City Challenge. Stawką konkursu było 100 tys. zł na realizację projektu.

Jak sfinansować swój pomysł na biznes?

Zapraszamy na finał konkursu Smart City Challenge, który odbędzie się 19 maja 2015 w godzinach 12.00-15.00 w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Goduli 36 w Rudzie Śląskiej.

ICT po szwedzku

Erik-Wilhelm Graef Behm, menadżer inwestycyjny ICT w Business Region Goteborg, był gościem specjalnym wczorajszego śniadania biznesowego w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

SZWEDZKI STÓŁ ICT

ZAPRASZAMY NA ŚNIADANIE BIZNESOWE 27 kwietnia 2015 r. o godzinie 10:00 w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej przy ul. Karola Goduli 36.
Gościem specjalnym śniadania będzie:

Erik-Wilhelm Graef Behm
– Menadżer Inwestycyjny ICT w Business Region Göteborg.

Kolejny konkurs na wsparcie dla przedsiębiorców!

W terminie od 7 maja do 22 czerwca 2015 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.2 „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”, Programu Inteligentny Rozwój, prowadzi nabór na realizację projektów które obejmują wyłącznie prace rozwojowe z uwzględnieniem wytworzenia instalacji demonstracyjnej.

1,6 miliarda zł na wsparcie dla przedsiębiorców!

Od 4 maja rusza nabór na wnioski dla firm w Programie Inteligentny Rozwój.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Inteligentny Rozwój.

23 kwietnia zapraszamy na szkolenie INNOWACJE DLA MŚP Nowa perspektywa finansowa 2014-2020 środki unijne dla przedsiębiorstw

W nowym okresie programowania mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią 99,8 proc. wszystkich firm w Polsce, mogą liczyć na duże wsparcie ze środków unijnych na lata 2014-2020, ale na zmienionych warunkach.

Dlatego istotne jest pozyskanie wiedzy o nowych zasadach przyznawania wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej oraz o możliwościach, jakie stwarza nowa perspektywa finansowa 2014 – 2020 dla przedsiębiorstw

Pierwsze konkursy dla przedsiębiorstw z NCBiR już na początku kwietnia!

2 kwietnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi konkurs przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw. Będzie to tzw. „szybka ścieżka”, czyli konkurs organizowany w ramach poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa". Jego budżet wyniesie aż 1,6 mld zł.

Strony